Menu

Monitora v Transparency International

Transparency International (TI) je globální nevládní organizace, která v ČR již od roku 1998 mapuje stav korupce a svou činností aktivně přispívá k jejímu omezování. Každoročně odhaluje desítky větších i menších korupčních kauz, navrhuje legislativní změny a bezplatně pomáhá široké veřejnosti v oblasti práva.


Monitora pomáhá Trasparency International:

Efektivně monitorovat veřejné zakázky a korupční kauzy

042-target-01

Mít neustálý přehled o médiích a sdílet informace napříč týmem

042-diagram

Vyhledávat články v kvalitním mediálních archivu

Výzva

Transparency International před rokem 2015 nepoužívala žádný nástroj pro monitoring médií. „Dříve jsme se museli spoléhat na klasické vyhledávání v online vyhledávači či přímé manuální sledování médií, což nebylo úplně nejefektivnější,“ přiznává David Kotora, vedoucí komunikace. Transparency International je totiž s více než 4000 zmínkami v médiích ročně jednou z nejcitovanějších nevládních organizací v Česku, a toto číslo rok od roku roste.

Transparency International monitoruje mediální zmínky nejen o své společnosti a svých mediálně významných zástupcích, potřebuje mít přehled i o současných kauzách a tématech. „Každý z nás trávil hodně času tím, že prohledával různá média a třídil si informace. Navíc jsme nedokázali úplně efektivně sdílet výsledky průzkumů v rámci týmu. Nyní máme v Monitoře nastavených několik druhů reportingu a všichni tak mají přehled o pro ně relevantních tématech,“ dodává David Kotora.

Monitora šetří čas, který zaměstnanci TI mohou věnovat své primární činnosti – odhalování korupce

„Monitoru používáme v Transparency od roku 2015 a je pro nás zcela zásadním nástrojem, bez kterého bychom se neobešli. Šestým rokem tak dostáváme denní přehled o mediálních zmínkách, kde a v jaké souvislosti se o TI mluví a v jakém sentimentu. Monitorujeme celý český mediální prostor od printu, přes online až po rádio a TV. 

Díky nastavení tematického monitoringu sledujeme i oblasti související s naší prací, které nás dlouhodobě zajímají. Monitorujeme probíhající korupční kauzy, veřejné zakázky, protikorupční legislativu, obranný sektor a další témata související s prací TI.“

Přečtěte si více o  Transparency International →

#

David Kotora
Vedoucí komunikace
Transparency International


Řešení

Dashboardy poskládané na míru podle potřeb celého týmu

"Dashboardy jsou pro nás jedním z klíčových ukazatelů. Sledujeme např. nejčastější mediální zdroje, ve kterých se objevujeme v rámci různých období, nebo nejčastější pojmy zmíněné v souvislosti s námi."

David Kotora, vedoucí komunikace

Mediální archív k dohledání minulých vazeb

"Monitora nabízí kvalitní mediální archiv, což je pro naši práci velmi důležité. Musíme často hledat vazby do minulosti – zjistit, kdo s kým dříve fungoval. A to nám pomáhá řešit aktuální kauzy."

Ondřej Kopečný, ředitel

Přehledné reporty o zásahu v médiích a dosahu

"Klíčové jsou pro nás také reporty a to hlavně ve chvíli, kdy vydáme tiskovou zprávu, poskytneme rozhovor, nebo na sociálních sítích komentujeme aktuální dění na poli korupce. Víme tak, kdo z novinářů o nás píše a jaké je jejich procentuální zastoupení."

David Kotora, vedoucí komunikace

Okamžitý přehled díky mobilní aplikaci

"V TI využíváme mobilní aplikaci Monitora pro smartphone, díky které jsou podstatné informace rychleji dostupné. Upozornění na novou zmínku v médiích dostáváme hned, jak daný článek vyjde. Aplikace je navíc velice intuitivní a přehledná."  

Ondřej Kopečný, ředitel

Vyzkoušet zdarma
Vyzkoušejte si Monitoru na dva týdny zdarma a bez závazku.